Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení krajty

Dobrý den, prosím o radu. Koupil jsem si šesti měsíční krajtu královskou, chovatel my řekl že jí mám krmit jednou týdně mastomyší ale vůbec nevím kde se prodává. Mám doma pouze laboratorní myši kterými krmím mého druhého hada. A tak nevím zdali bych mu mohl dát tu laboratorní a nebo třeba dvě pískomilí holátka.

U regiusek se občas stává, že se zaměří jen na jeden druh potravy, takže není od věci zkusit, co jí chutná a podle mě se nejvíce vyplatí zkusit ji naučit už od mala na potkany (samozřejmě adekvátní velikosti). Sám mám dospělou samici, která žere jen živé myši, takže zatímco jedné dám 2 střední potkany a je klid, druhé musím naservírovat větší množství myší, které už se jí i blbě škrtí. Jinak pískomily většina regiusek přímo zbožňuje. Můžete vyzkoušet různé hlodavce a jejich mláďata, záleží jen na tom, aby měli správnou velikost a jestli je krajta bude akceptovat.