Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem porucha jater- krajta kobercová

Zdravím,
Obracím se s dotazem ohledně mé 10leté krajty kobercové. Během ledna jsem začal na ní pozorovat takovou částečnou neakticitu. Jelikož občas měla tyhle stavy kdy nechtěla žrát a neplazila se tak jsem tomu nepřikládal velký důraz. Během února stále nepřijmala potravu a začala být i letargická kdy si nevšímala žádného pohybu v teráriu a nechtěla ani žrát. Odvezl jsem ji na veterinu kde dle rozborů krve a rtg zjistili zánět jater. Dostala antibiotika a nějaké vitamíny a po 2 týdnech mi ji vrátil stím že už je to lepší. Stále ale byla taková poměrně apatická a potravu stále nechtěla. Po týdnu byla kontrola na veterině a tam si ji znovu veterinář nechal stím že opět dostala antibitika a vitamíny. Minulý týden jsem si ji přivezl a už je podstatně lepší. Má poměrně zájem o okolí a už není taková apatická a dokonce při vyndání s terárka se plazí a blíží se normálu. Akorát když je v terárku tak stále spí a není furt uplně moc aktivní. Potravu přijmula pouze na veterině uměle ale sama zatím nežere. Nevíte někdo čím jí ještě pomoci aby se dostala do normálu zase. Případně nemáte někdo zkušenost s jaterní poruchou u hada. Díky

U pogony vitticeps jsem měl kus s poruchou jater, zkoušel jsem jí dávat pít ostopestřec mariánský rozmíchaný ve vodě, dále jsem přidával celaskon a dělal jí koupele v heřmánku který působí protizánětlivě. Později jsem přidával i viusid.