Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co s ještěrkou?

Ahoj,

taťka teď vyoral na zahradě ještěrku a chtěl bych se zeptat jestli ji můžu normálně pustit ven, nebo ji mám dozimovat v domě. Je totiž ještě uplně ztuhlá a nevím, jestli by dokázala přežít... osobně si myslím že jo, ale nechtěl bych ji mít na svědomí :-).

Dát ven, někam do úkrytu (pod kus dřeva, díry v zemi či tak). Jaro už docela začíná, měla by být v poho. Pokud bys chtěl mít lautr jistotu, tak možno třeba několik dní ji mít doma, a vypustit ven v nějaký teplý slunný den. Ale jestli s tím nemáš zkušenosti - což podle dotazu odhaduju, že ne, mohlo by být napácháno víc škody než užitku, takže raději spíš to okamžité vypuštění.

samozřejmě, že by dokázala přežít... pokud v noci nemrzne, tak není problém. Ony už touhle dobou vylézají. Vrať ji tam, kdes ji našel, jen na nějaké chráněné místo (mezi nějaká dřeva, mzi kameny do zídky atd) aby ji nesežrala třeba kočka a ona si už poradí..