Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrkovec velký- krmení

Dobrý den,
asi před dvěma měsíci jsem si domů přivezla samičku ještěrkovce velkého, starou 4 roky.
U původní majitelky žrala ovoce, cvrčky, tvaroh, vejce.

Ale od té doby, co jí mám doma mi sežrala akorát po měsíci jedno holátko. Zkoušela jsem ji dávat různé druhy ovoce, zeleniny, saláty, tvaroh, vejce. Prostě nic nesežrala.

Mám ji v terárku 100 x 50 x 50, podklad písek, svítím výhřevnou žárovkou i UVB.

Nemáte někdo zkušenosti s podobným problémem? Můžete mi prosím někdo poradit co dělat?

Děkuji.

popiš podrobnějc podmínky chovu, pokud ještěrkovec nežere, tak to je na 99% nějakou závažnou botou v chovu. Jinak krmný hmyz je OK, ovoce atd taky, vejce jenom občas křepelčí a tvaroh rači moc nedávat... a je jisté, že to je zvíře 4 roky v chovu a ne čerstvý import? Odchovů Gerrhosaurů není uplně přehršel, přestože se masově importují..

Terárium je z OSB desek, boční i vrchní odvětrávání, teplota cca 25°C, odpoledne svítím bodovou žárovkou Intense Basking Spot od Exo terra, UVB 100, má tam větší misku s vodou, ale tu vůbec nevyužívá, jen párkrát jsem ji viděla z ní pít. Jednou jsem ji chtěla dát do vaničky s troškou vody, aby se vykoupala protože jsem četla že se rádi potápí i plavou, dokonce mi to doporučovala i původní chovatelka, ale strašně se bála a z vaničky vyskakovala, křečovitě se držela aby se nenamočila.
To s tím importem určitě jisté není, ale majitelka tvrdila že ji měla dlouho doma, myslíš že nejméně rok.
Nemáte nějaký nápad na ,,kaši" nebo něco podobného?
Moc děkuji za rady.

Jj přesně jak píše Aurifer.

Jen si dovolím pokud mohu k těmto menší připomínku=pokud dáš--holátko-- tak tito po té vydrží teda dost dlouho nežrat(asponˇ za mě pro ještěrkovce to není zrovna dobré řešení=holátka).

nápad na "kaši" no co mají rádi je přezrálé ovoce= a to celkem dobře jde udělat=kousek banánu rozšleháš vidličkou =většinou to berou OK.==akorát to tam nesmíš nechat dlouho páč banán černá a kazí se.

Koupání no zas tak často se nekoupou ale pijí dost=pokud možno stále čerstvá voda.

Když koupat tak přiměřeně téplá voda-žádný průvan atd.

teplota cca 25°C, odpoledne svítím bodovou žárovkou Intense Basking Spot

Jakou teplotu má na výhřevném místě? A pokud svítíš jen odpoledne, tak je to špatně a může to být příčina, proč málo žere. 25°C je žalostně málo. Výhřevný zdroj má běžet většinu doby svícení, aby se zvíře mohlo vyhřívat kdy potřebuje. Odpoledne většina zvířat už fyziologicky usíná a neaktivuje, takže se ani nejde vyhřát a nažrat. Protože v přírodě tahle zvířata žerou a aktivují po ránu a dopoledne, než se udělá vedro a pak na největší sluneční úpal zalézají.