Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kousnutá Regiuska - hojení

Ahoj všichni. Asi před týdnem při krmení regiusky mi jí mrcha myš kousla za hlavou. Rána není nijak obrovská, je to hluboké asi 3mm a kůže už se snaží srůst. Stejně jsem to ale nevydržela (je to přece mazlíček) a mazala na veterinu. Vyfasovala jsem desinfekci a mastičku. Teď mám naordinováno 2x denně ránu do hloubky (ano, to znamená strčit to dovnitř rány) desinfikovat + namazat. Prý mám pokaždě kůži trochu roztrhnout, abych se tam dostala. Nijak jí to ale nemokvá a hlavně bude svlékat, už je zakalená, takže mě fakt mrzí jí pořád tahat, když už skoro nevidí. Už to děláme třetí den. Myslíte, že už bych jí mohla přestat mučit a nervat jí to pořád do rány? Při každé aplikaci už mám slzy v očích a nechci jí zbytečně stresovat. Moc Vám děkuju za rady

Tak to Ti teď neřeknu, jsem v práci. Každopádně už jsem ale mluvila s veterinářem a ten mi řekl, že když to přestanu desinfikovat a mazat zevnitř, tak že se tam udělá hnisavá kapsa :-| Tak nevim. BTW, všimla jsem si, že na mastičce je napsáno "oční mast" ???

Jo,oftalmoseptonex je na vsetko :-).Nie som veterinar...Na druhej strane taky hermanek...osobne mam lepsie skusenosti zo suchou vycistenou ranou,mazanie antisept.a antibio.mastmi (a aj napr.ten hermanek)az pri prip.komplikaciah...v kazdom pripade drzim palce neh to nic neni.

Tak dnes jsem přišla domů a zkontrolovala ránu. Už se jíto celkem dobře zaceluje, takže ránu už jsem se snažila netrhat a vydesinfikovala jsem ji to povrchově. Do hloubky se jí nějaká desinfekce také dostala, protože to ješte nemá srostlé komplet. Teď už budu jenom hlídat, aby jí to nezačalo napuchat nebo hnisat. Snad se o to už postará vyhlášená hadí regenarace. :-) Sice je taková nemotorná, protože už je to fakt slepec před svlekem, ale vypadá to, že jí je lépe. Moc Vám díky!

no, příště pokud ti ji myš zase kousne, tak rači jdi k nějakému jinému veterináři, co tomu rozumí a neradí takovéhle hovadiny a nedá ti na ránu u hada Opthalmoseptonex... ta rána byla banalita a zahojila by se i sama o sobě jen po vydesinfikování peroxidem nebo betadinou. Naopak mazání a roztrhávání (probůh, jak to vůbec může nějakého vola napadnout !!!) akorát zpomaluje přirozené hojení a právě tam pak vzniká to riziko infekce. Prostě jí to už jenom předesinfikuj a ničím nemazej, zahojí se to samo, byla to banalita. Naopak mazání mastičkama (pokud to není nějaká velká plocha zcela bez kožního pokryvu) na šupiny plazům poškozuje pokožku, často po tom sjede vrchní průhledná vrstva šupin, která se obnoví zas až po svleku.