Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý nežere

Zdravím,
potřebuji radu. Mám pagekona řasnatého - samici - už dva roky. Celou tu dobu byla v pohodě, žrala cvrčky, ovocné kaše.. a teď poslední tři týdny přestala jíst. Prvně odmítala cvrčky, pak i rozmačkaný banán. Pak jsem si všimla že několik dní leze jen po zemi. Následně jsem našla dvě zahrabaná vejce v substrátu. Což je divné, protože samce nemám. Je toto možné? Nicméně problém, že nechce jíst stále přetrvává. Zkouším do ni nacpat každý den něco a stále bez úspěchu. Nevím si rady.. Je pohublá, ale na skle se udrží. Mám strach aby mi neuhynula.
Děkuji všem za rady.
Změna předmětu, původně: Romi (lucifer) (lucifer)

Zdravím, ještěři občas kladou neoplozená vejce. V pagekonech se moc nevyznám, ale pokud chcete něčí radu, uveďte podmínky chovu: popis terária, teploty, vlkost . . .zkušenější vám na tomto základě daleko lépe poradí. Za mě jen tolik (osobní názor): krom podmínek chovu není v textu uvedeno nic o podávání minerálií. U plazů dochází při nedostatku zejména vápníku (u denních v kombinaci s nedostatkem UVB, resp. vitamínu D3) k odvápnění kostry. Samice jsou na tom kvůli tvorbě vajec ještě náchylnější. Může se stát, že má tak měkké kosti čelistí, že už prostě nedokáže lovit nebo vůbec žrát, což problém ještě zhoršuje. Člověk tu příčinu hned neodhalí. Ale jak říkám v ciliátech se nevyznám a může to být i nevyhovujícíma podmínkama, ať vás hned nenavedu špatným směrem :) Držím palce

Minerály a vitamíny samozřejmě doplňuji a terárium pravidelně rosím. Podmínky chovu jsou stále stejné jako před dvěma lety kdy jsem si ji přivezla domů, tak si nemyslím, že by bylo něco špatně až po tak dlouhé době.