Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon

Dobry den mam par otazok ohladne chameleona furcifer pardalis ambilobe/tamatave:
• Je narocny?
• Mozem ho brat von asi na tri hodiny ked je cca 18 stupnov?
• Moze sa "kamaratit" s testudo hermanni?
• Mozem si zaobstarat dvoch jedincov do jedneho teraria?
• Kedy bude mat taku peknu farbu ako na vsetkych obrazkoch?
Dakujem

záleží na tom co je pro vás náročný... chovám chameleona jemenského a ten je míň náročný ale mě přijde uplně nenáročný.. záleží na tom jaké máte zkušenosti, každopádně jestli už se plazům nějaký rok věnujete tak to bude asi hračka..ven bych ho nebral i když jsem to sám podstupoval, je ale velká pravděpodobnost nachlazení. s testudo hermanni rozhodně kamarádi nebudou, ani se svým druhem se nekamarádí-je to samotář.. dva jedince do ednoho tera, toť otázka, když to bude samec a samice tak by to asi šlo ale u chameleonů se to nedoporučuje, takže spíš ne. takovou krásnou baarvu jako na obrázkách bude mít až v dospělosti při dobrých podmínkách jednáli se o samce, samice jsou barevně nevýrazné.

protože je to malé !!! chameleon je náchylný na stres a v takové krabičce se bude stresovat pořád !!!:x: ženská neříkejte že máte naštudováno když vůbec nevíte co chameeon potřebuje .. pokud chcete toto zvíře jen na okrasu tak si pořiďte morče a nabarvěte ho na zeleno!! ... ::) o uvb a výhřevném světle ani nemluvím .. terárium bych volil 80x50x130 dxšxv

řečtěte si část "chov v zajetí" https://cs.wikipedia.org/wiki/Chameleon_pard%C3%A1 l%C3%AD

taky se vám tu snažíme poradit ale vaše otázky jsou zcestné.. nějdřív pročtěte několik desítek stránek o chovu tohoto chameleona a potom mějte hloupé otázky, snad na každé stránce o chovu chameleona se dočtete že je to stresové zvíře a jaký prostor potřebuje..