Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - zadržená snůška?

Dobrý den,

snažila jsem se to tu prohledat, abych nezadávala stejný dotaz jako tu už někdy byl, ale nic jsem nanešla.

Mám samici pagekona řasnatého cca 14 měsíců, cca 32g.
Samici jsem před dvěma měsíci dala k samci 15 měsíců, nejspíš se spářili, samice je posledních čtrnáct dní divná - nejí (měla max 2 cvrčky), není taková aktivní jak bývala, na skle se udrží.

Terárium je v65x45x45, žárovka 15W, rašelina jako podklad cca10 cm, rosím 3-4 týdně, misku s vodou mají stále k dispozici, každé krmení obaluji v Plastinu a Roboranu.

Můj dotaz zní, zda je to zadržená snůška nebo je taková před kladením?

Všem budu moc vděčná za jakoukoliv odpověď a předem se omlouvám, jestli tu už takový dotaz je - vážně jsem ho nenašla.

Základní info je, že na připuštění k samci to chtělo možná ještě chvíli počkat. Obecně se doporučuje dávat je k sobě až když má samice cca 35g a více. Samice před pářením žerou standardně, čili na divné chování před snůškou bych to neviděl. Záleží jaké má přesně podmínky. Jak je terárium zařízené, zda v něm není moc horko. Jak přesně dáváte krmení, vysypete cvrčky do terária. Vychytají je hned nebo se občas stane, že je loví až po nějaké době? Neschovávají se do substrátu? Protože pak na nich nezůstane moc vitamínů. Dáváte vitamíny i jinou cestou? třeba přes ovocné kašičky?

Velice děkuji za reakci.

Světlo pouštím pouze, když je zima, v pokoji mám relativně teplo kolem 23°C.

Když byla v odděleném teráriu, tak neměla substrát žádný, ani sem pomalu nestačila cvrčky dát do térária a už je měla v sobě. Takže sem k samci do terária dala krabičku cca 20x20 kam pár cvrčků pustím cca 7 a pak jich několik pustím volně po tera.. Dala jsem jí tam, protože jsem nevěděla, jak si samice poradí se substrátem. Snad jsem s tím neudělala chybu.. Samice byla okamžitě v krabičce a jedla, až teď těch 14 dní si jich ani nevšimne.

Kašičky dávám, ale samice je nežere, nebo takhle, nebyla jsem svědkem, že je jedla, ale přišly mi nedotknuté.

Foto tera bych mohla přidat večer, až dorazím dom. :)

Ještě jednou chci poděkovat za reakci. :)