Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekoni obrovští odmítají potravu.

Zdravím, před několika dny jsem si koupil páreček dvouměsíčních gekonů obrovských a stále odmítají potravu. Snažím se je krmit cvrčky a mám je už třetí den a stále nejí. Ví někdo, co s tím mám dělat?

Jsou to plachá zvířata. Nech je v klidu, ani se nesnaž je krmit pinzetou. Prostě jim do tera nasyp cvrčky, dej tam cvrčkům něco k jídlu a nech je být. Musí si zvyknout a to bude trvat třeba 14 dní.
Pro jistotu popiš podmínky v tera a vlož fotku. Ale zatím si z toho nedělej hlavu (a nedej na janaruzickova, akorát zbytečně plaší, přitom sem sama dává začátečnické dotazy).