Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morčátko - samička

Dobrý den,
velmi prosím o radu, máme v kleci 3 samičky morčátek a jedna samička často dělá trrrrr trrrr, chodí u toho namlouvací chůzí k ostatním samičkám - těm se to samo nelíbí (chová se jako když si samec namlouvá samičku). Jsou to opravdu 3 samičky. Co to znamená a jak samičku přesvědčit aby to nedělala??? Velmi děkuji za radu a přeji krásný den :) Veronika

To je normální projev sociálního chování. Ta samička je prostě "šéfová" a dává to tak těm ostatním najevo. Přesvědčit ji, aby to nedělala nejde a navíc je zbytečné se o to snažit, protože se jedná o přirozené chování. Že se to těm dalším samicím může nelíbit- to může, protože ne každé zvíře je svou pozicí ve skupině spokojené. Ale je zbytečné do toho jakkoliv zasahovat.