Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na koho si dát pozor na burzách

Zdravím všechny chovatele,sháním samičku agamy vousaté kolem 30cm.Doma už jednu takovou mám.Mám prolezlé inzeráty,ale nikdo nenabízí.Takže se chystám na nejbližší trhy do Olomouce.Tam je jistota že určitě seženu,ale nastává problém od koho ji koupit nebo raději nekupovat.Nemáte náhodou nějaké osvědčené prodejce?Včera mi volal pan Draštík Robert z Hradce Králové že by jednu takovou samici měl a že má 32cm ale už 8.měsíců-což se mi zdá málo.Prodává prý i švábi a pavouky a kdoví co ještě.Takže už začínám být na pochybách od koho já ji vlastně seženu :-| Díky moc za pomoc :-)

obecně si dát pozor na klasické překupníky ti mají na stole přehnané množství zvířat. Těmto lidem obecně nejde o zvířata a nejedná se o chovatele, ale o kšeftaře. Většinou nakupují a překupují dál se ziskem. Pokud je to chovatel má většinou nižší nabídku s pár kusy a má nějaké www stránky, kde prezentuje sám sebe a lze zjistit, jak dlouho se o problematiku zajímá. Chovatele poznáte i tak, že při prodeji vám rád ochotně poradí, popřípadě dá i kontakt na sebe a řekne vám historii zvířete a rodičů.
Obecně něco nestudujte základní info, někdy jsme překvapen co prodejci kupujícím vypráví za hovadiny.

Mohu doporučit Krockovy - www.rainforest. estranky.cz. Znám je léta, ruznych pěkných zvířat jsme už od nich meli. Z posledni olomoucke Aquatery mame od nich luxusní půlroční samičku vousatky. Je v dobre kondici, zere zelené i hmyz a děti z kroužků ji zbožňují.
Krockovi bývají na Aquatere pravidelne, takže příští sobotu 7. května nejspíš opet budou. Dovedou zasvecene poradit se vším potrebnym. Mláďata agam od nich nejsou uplne levna, ale cena je zde skutecne odpovídající kvalitě.

Děkuju za odpovědi,já se chystám na burzu do Olomouce,protože stále sháním samičku kté mé kolem 30cm bezúspěšně teda zatím :-( Jak je poznám Krockovy?Možná budou mít napsané na stole název jejich stránek?Mě právě volal ten pán co jsem psala nahoře a on toho chová opravdu hromadu tak uvidím co se s toho vyklube.Ještě jednou díky a budu obezřetná ;-)

Jak vypadají Kročkovi?
Pán středního věku, vysoký, šedivé vousy. Paní brýlatá, usměvavá. Na stole kromě zvířat mívají mech, hydrogel pro krmný hmyz, zrnokazy pro žabky, vlastní vitaminominerální preparát s vápníkem (výborný, používáme i my a už dlouho!). Mívají mláďata královských krajt, vousatek, suchozemské kraby a další zvěř - viz jejich stránky. Známe se už tak 15 let ještě z ostravské Aquaterry.
Ale i Robert Draštík má kvalitní zvířata, máme od něj několik druhů strašilek :-) Pokud se uvidíme v sobotu na burze v Olomouci (vousatej brýlatej týpek v maskáčích a s dětmi s vyvalenýma očima na zvířata okolo), tak Vás ke stolu Kročkových navedu. Tel. na mne je: 775 550 964, 725 823 618.

Zdravím,pan Kroček už agamky má taky prodané včera jsem mu volala.Ale pan Truksa??Neříká to někomu něco?Nabízel mi agamku citrus za 4500,- a pak ještě jednu takovou trochu nevýraznou,ale pak jsem si všimla že ta je již u nových majitelů a psal že mi pošle fotky a už se neozval.Takže takové jednání nejednání :-|

Jo našla jsem to na ifauně díky za info obrázek jsem si opravdu udělala. http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/diskuse/det ail/2892366/cicmunda-z-loun-pozor-na-pana-truksu no mazec tak aspoň pro ostatní :-( No jinak já už doma vousatku mám kolem 33cm tak hledám právě stejně velikostně,ale ne a ne nějakou slušnou najít bohužel no.Dnes v Olomouci jsem na to celkem vsázela,ale samé mimina tak 10-15cm nic víc.Tak teď zase čekám na Ostravu.

Myslím že sehnat velikostně vhodnou vousatku nebude nijak závratný problém. Já osobně používám i zaúkolování kolegů,kteří jedou na burzy kam se nedostanu. Stačí vybavit penězi a jejich schopnost posoudit kvalitu zvířete. V případě barevné variability poslat MMS.
Určitě se ve vašem okolí najde člověk,který pojede 14. do Prahy a bude ochoten vám zvíře stáhnout na moravu. Nebo si udělejte výlet do Prahy sama.
K tématu na koho si dávat pozor se nebudu vyjadřovat,jelikož je potřeba si udělat úsudek sám a u některých zvířat není podstatné od koho,ale v jakém stavu.

Bohužel zatím to na závratný problém opravdu vypadá.Buď jsou již prodané u chovatelů nebo jsou moc malé.Do Prahy opravdu nevím kdo jezdí z mého okolí,myslím že většina jezdí do Ostravy možná ještě do Brna.Takže mám prostě smůlu :-| Ale musím s vámi souhlasit stím v jakém je zvíře stavu,jenže někdy se to opravdu špatně pozná.Zkušený chovatel ano,ale nezkušený nebo začínající to prostě nepozná.Díky moc