Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Andulka - špatně dýchá?

Dobrý den. Předem se omlouvám,že to nemám zařazené do správné sekce, ale snad mi i zde někdo poradí.

Máme cca měsíc andulku, která je stará asi 2, 3 měsíce. Jsem v chovu andulek úplný amatér a možná jsou projevy, které nás děsí běžné.

Andulka je v kleci, žere proso i zelené. Na ruku se nebojí a je celkově vitální.

Teď už k problému. Přes den je občas slyšet hlasitější dýchání - jako by se malinko dusila nějakým hlenem. To je jenom občas. Ale na noc, když ji zavřeme do klece tak je to horší. Když jdeme spát, ještě hodinu slyšíme hlasy podobné kašli. Občas má čirý výtok z nosu, občas dělá jakoby dávivé pohyby po který vyplivne pár kuliček prosa. Stává se vám, že po zhasnutí v místnosti vydává andulka nějaké zvuky?

Níže dávám odkaz, kde je ke konci slyšet dávivý zvuk, po kterém plive proso.
https://drive.google.com/open?id=0B_wIrsMvSBMOcVJm SzFkOHRKdGM

Jde o roztoče ( v plicních vacích ), dojdi si na veterinu (bez anduly)ať ti do inzulínky natahne 0,5ml ivomecu.Pak ji doma kápni na žilku pod křídlem 1kapku. Za cca 10 dnů to zopakuj. Po prvním zákroku by se měla do 3 dnů srovnat.Pak ji dej i probiotika na srovnání střevní mikroflóry.
Krm všechny druhy pros, lesknici,nahý oves,hodně zeleného (ne salát ).