Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reptivite s D3 u agam vousatých

Dobrý den,

byl nám doporučen přípravek Reptivite pro dospělou agamu vousatou, ale teď koukám, že je v tom i D3. Máte s tím někdo zkušenosti, toho D3 se trošku bojím... Podáváme obvykle 1x týdně, po zbytek doby obalujeme v čistém vápníku. Můžeme to podávat i ještěrkám italským? Všechna zvířata mají k dispozici pravidelně měněné UVB.

Předem děkuji

Pokud to nebudete do zvířete cpát lžičkou tak je to v pořádku. Agama D3 potřebuje pro zpracování vápníku a ne vždy si dokáže potřebné množství vyrobit jenom díky UVB světlu, takže nějaká ta výpomoc díky vitaminům není na škodu. Obalovat hmyzáky 1x týdně je ideální, ono toho na ních zas tolik nezůstane takže by neměl hrozit problém.