Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boule na ocase, sera reptil herbivor

Zdravím Vás,

při hladění legoše jsem si všiml, že má ke konci ocasu hmatatelné boule zevnitř ocasu (viz foto). Chtěl bych se zeptat zda s tímto nemá někdo zkušenosti popř. zda nevíte co by to mohlo být či co s tím dělat. Na ocasu legoš nemá žádný předchozí svlek, je to jakoby zaškrcené na několika místech ke konci ocasu ale zevnitř.

Dále bych rád využil vlákna a zeptal se na doplněk stravy, který mi byl doporučen Sera Reptil Professional Herbivor
http://krmiva-terarijni-zvirata.heureka.cz/sera-re ptil-professional-herbivor-1000-ml/

přes zimu tvoří hlavní složku potravy - rukola, polníček, čekanka a k tomu dýně, mrkev, jablko,byliny
v létě - pampeličky, jetel, lístky vrby - a k tomu opět mrkev, dýně, čekanka, byliny, jablko
vápník dávám po celý rok 4-6x týdně
1x týdně dávám roboran+plastin

chtěl bych se zeptat zda mohu zmiňovaný doplněk používat či nikoliv?
názor na tento doplněk či jiné doplňky přivítám

posílám foto jak ocasu tak celého lega pro lepší představu, lego bude mít v srpnu 3 roky

děkuji za odpovědi

poslechni johnyho13,opravdu vi,o cem mluvi:) peletky mam odzkousene,nas lego je naladovy a vybiravy,nekdy ma obdobi,ze VP dlabe s velkou chuti a potom je nekolik mesicu vytrvale a precizne vynechava, nekteri leguani je neprijimaji vubec=VP i vojteska prave sklizena maji specifickou vuni,asi to jim muze vydit,boule na ocase bych poresila napred rentgenem,nikde jsem zatim nevycetla ani neslysela,ze by nejak choroba,mela takove priznaky.muze jit o zlomeninky a spatne srusty,v mladi to nebylo patrne az s pribyvajicim vekem.