Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa dumerili odmítání potravy, odřené břicho, nemoc?

Zdravím,
už delší dobu (cca půl roku) mi hroznýš (samice) odmítá potravu, před měsícem po vyzkoušení všeho možného (myš, potkan, pískomil; mrtvý/živí; den/noc; v teráriu/boxu; sama/v páru) jsem přistoupil k násilnému krmení, ale had stále nežere. Je aktivní a neustále leze po teráriu (terárium 170x80cm pro pár). Druhý hroznýš (samec), který je se samicí v teráriu příjímá potravu pravidelně a s "oblibou". Dnes jsem si všiml, že má samice odřené břicho (viz foto), ale žádných ektoparazitů jsem si nepovšiml.

Někdo nějaké návrhy o co by mohlo jít? Nějaké zkušenosti, tipy, rady?

Budu vděčný za cokoli. Děkuji za veškeré reakce.

Půl roku je opravdu dost, nicméně hubne nějak viditelně (vystouplá páteř atd.) ? Osobně bych hlídal hlídal váhu a výživný stav před násilným krmením. Mě sem tam taky někdo na měsíc, dva, tři vynechá - hroznýš, variegata, o regiuskách nemluvě. . .

Násilné cpaní jinak žeroucího zvířete je až ta poslední možnost... Pro zvíře je to velice stresující a vysilující. Pokud extrémně nehubne, nechal bych jí v klidu. Pokud bydlí se samcem, mohla by být březí, jak již bylo zmíněno. Případně udělat rozboru trusu.. (nacpali jste jí, tak by mohlo být z čeho)

Ahoj, děkuji za reakci. Poslední možnost to pro mne už byla, jelikož půl roku už mi příjde poměrně dlouho. Jak jsem psal, vyzkoušel jsem toho spousta, ale nic nezabralo a tak jsem se dočetl, že kolikrát stačí hada nacpat a on už příště bude žrát sám, tak jsem chtěl vyzkoušet i tuto variantu, bohužel bez úspěchu.. :/

Jinak zvíře extrémně nehubne (nemá vystouplou páteř, apod.) nicméně váha jde mírně dolů..

Že by mohla být březí mě také napadlo, tenkrát spolu také často léhali, ale na hady staré , roku mi to příjde moc brzo, kord u dumeriláků..