Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokles teplot u hadů

Dobrý večer,
omlouvám se za možná blbý dotaz, ale ráda bych věděla, zda vadí "převrácené" poklesy teplot v zimě. Přes den 19-22 stupňů, večer, když se zatopí, 24-26 stupňů. Máme Morelia spilota variegata a Python regius. Svlékají se, pijí a žerou standartně ( variegata by žrala pořád, regína má půlroční pauzy).
Děkuji za odpovědi.

V teráriu má být konstantně okolo 26-28°C mimo zdroj (ideálně s teplotním gradientem), pod zdrojem 35-40°C, lhostejno jestli budete dvanáct hodin přes den simulovat noc s nižšími teplotami a dalších dvanáct hodin v noci simulovat den. Pokles na "noc" 19-22 nevadí, ale ta druhá teplota je opravdu o pár stupňů nižší, než by měla být, zejména když uvádíte že těch řekněme možných 26 není jistých a může tam být jenom 24. Ta teplota je měřená přesně kde?