Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolubydlící

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je lepší chovat u krajt královských pohromadě 2 samice nebo samce a samici. Byly by potom potíže po spáření, kdy by samice samce u sebe nesnesla?

Terárium 60x60x120. Zatím mám 2 letou holku v něm a chtěla bych v létě dokoupit spolubydlícího ještě :)

Předem děkuju za rady

loading...

Trošku mě děsí ty rozměry, snad 12O není výška, pak je to terárko pro chameleona a ne krajtu.
Co se týká spolubydlících, tak neznám mírnější a mírumilovnější tvory než jsou krajty. Snesou se spolu všichni nezávisle na pohlaví.
Problém je samozřejmě případné páření - pokud jsou celoročně spolu samice a samec, tak až budete chtít aby se pářili, samozřejmě se pářit nebudou. Takže pokud je chcete mít jako kámoše, mějte je pohromadě. Pokud chcete chovat, tak pohromadě jen stejné pohlaví a k opačnému jen na pár dní v roce.
Samozřejmě společný chov spolu nese i další úskalí - musíte krmit odděleně, když se objeví bobek tak nevíte od koho atd. atd..

Mam doma 2 krajty spolu jak tu někdo zmínil sou to velice mírumilovná stvorenicka a zvyknou si mam doma samici a samce a už je po narozeni a byli hodný nic nedovadeli a terarko no něm 120 na délku :/ doproucuju si udělat ještě jedno patro nahoře v rohu nějak tam upevnit drivko aby tam mohli byt mam s tim zkušenosti a miluji to :)

Ak neni ambicia ih mnozit,netreba k nej zhanat dalsieho jedinca,smutno jej nebude...ak ano,treba samecka a dalsie terarko.Inak sa znesu...vela ludi k nim este supne zelvu...ci ine druhy hadov...ale to je prasarna.