Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slepáci rodu Typhlops - chov, zajímavosti

Ahoj,
koukal jsem že zoopet má v nabídce slepáka Typhlops biminiensis. Chováte někdo tento nebo podobný druh? Ptám se jen čistě teoreticky na zajímavosti chovu a poznatky, popř. kdyby se někdo podělil o fotky (pokud se teda tihle hadíci dají v ubikaci vůbec zahlédnout a vyfotit)...

já měla evropské Typhlopse... a stejně jako většina podobných "Orgojchorchojů" když byli vidět víc na povrchu, tak to znamenalo že jsou mrtví nebo brzy budou. Zvíře na koukání to zrovna moc není, no... ale dá se to udělat tak, že je chováš v mělké ubikaci a pak bývají viditelní aspoń zdola v chodbičkách, nebo občas pod kůrou na povrchu kam se jim dává krmení. Jinak ti evropští mi žrali kulky potemníků stájových, ale pokud by to žrali i ti bahamští, těžko říct, páč ti jsou v přírodě specializovaní na termity.

A jak je to s chovem a agresivitou více jedinců v jedné ubikaci? Dokáží se snést nebo jsou spíš jako Acontiasové skety jeden na druhého. Kdyby jste si našla v budoucnu chvilku a našla nějakou fotku těch evropanů, byl bych rád...

Dobrá děkuji za všechny postřehy a kdyby někoho ještě něco napadlo tak neváhejte psát. Po všech guttkách, pogonách a jemeňákách je docela příjemnou změnou přečíst si tady na poradně pár zajímavých informací od zkušených chovatelů o méně chovaných druzích...