Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá krmení

Ahoj, potřebuju radu, dostali jsme samce agamy vousate je cca 5-6 lety. Byl živený jen salátem, prý jako malý o cvrčky nestál. Mě to ale nedalo a koupila jsem mu je. A jejda on je žere. Co jsem se dočetla, tak by měl mít tak 4 na den. Ale jde mi o to, že na to není zvyklý tak abych mu tím neubližila. Můj dotaz tedy je kolik cvrčků a jak často mu můžu dát. Díky

Doporučuji postupně ale relativně rychle přejít na normální dávky.
Do dnešního dne výrazně strádal.
Jinak je vitální, zdravý? Přeci jen mu dlouho chyběla důležitá složka potravy
a to i jako nositele některých živin (tzv. gut loading).
Doporučuji rozšířit nabídku, cvrčky považuji osobně za nedostačující sousto.
Sarančata, švábi a pod.
Různorodost podpoří apetit i typ přijímaných živin.

Co do množství záleží také na velikosti.
Obden 15 cvrčků, nebo 8 sarančat nebo 5 švábů ...
Sledovat příjem, aktivitu, ale i výkaly.

jak vypadá agama po krmení salátem??? Docela by mě zajmalo v jakém je stavu ... krom cvrčků bych dávala šváby nebo sarančata ... 4 cvrčci na den je na dospělou agamu celkem málo, zvládla by jich klidně víc + je fajn dát i "hladovku", dobře živená agama zvládle i nějaký ten půst a nemusí se krmit každý den, člověk to časem pozná ... místo salátu raději listy či květy pampelišek ...