Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkaní mláďata-nemoci

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existuje něco jako potkaní obrna. Vzala jsem si od kamarádky, která má chov, dvě samičky potkanů. Potkánci se nemůžou pořádně postavit na zadní nohy, jeden nemůže moc chodit, spíš se tak valí. Není to tím, že se nemohou na tlapky postavit ale spíš je nemohou natáhnout. Jeden vydává ještě pískající zvuky, i když spí a pod tlamičkou má mokrou srst, tak asi slintá. Chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaká možnost zachránit potkánky, jestli jste se někdo už s něčím podobným setkal, jestli je nějaký lék nebo strava jak potkany vyléčit a hned je neutrácet, za jakoukoli radu budu vděčná. Děkuji moc.

zřejmě už hodně rozjetá respirační infekce. To stažení zadních nožek pod sebe není obrnou, ale tím že těm zvířatům je zle a už jsou na normální chůzi slabá. Veterinář -specialista na drobné savce by jim asi nasadil antibiotika a možná by se z toho dostali, ale možná také ne, když už jsou v takovémhle stavu. Pokud je s potkanama něco v nepořádku, tak je potřeba jednat rychle, protože u nich vše probíhá rychle a když se to pár dní odkládá, tak už je pak pozdě.