Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokrivený chvost

Dobrý večer, mojej agame sa pokrivil chvost, viem že v tom prípade ide o nedostatok vápnika a vitamínu D3, lenže ja svojej agame dávam vápnik, mineráli aj vitamíny, má aj UVB tak nechápem, prosím poraďte, to pokrivenie už asi nezmizne však? ďakujem za reakcie. :-)

Agamu mám rok a UVB má 10 mesiacov. Moja agamka už raz trpela nedostatkom vápnika to som tu dávnejšie riešila, poradili mi s vitamínmi biomin, roboran a plastin, viem ako vitamíny dávať. UVB: Exoterra reptile UVB 150 pt2188 - na internete je krabička s haďou kožou, ale ja mám krabičku s agamou ::). Zlým zvlekom to nie je, to by som si všimla ak zajtra stihnem dám sem aj fotku. :-)
V teráriu mám konár na ktorý svieti úplne obyčajná žiarovka, ktorá docela vyžaruje teplo, preto sa tam agame páči, konár je vysoký tak sa mi nad neho nepodarilo dostať lampy, preto je tá obyčajná žiarovka nad teráriom. UVB s bodovou sú vedľa konára, no agama celý deň trávy na tom konári a tak pod tou UVB ani nie je, môže to byť tým?? ::)

Já jich za dobu co je používám měřil cca 20, kdysi jsme měřili s Michalem dokonce dvouletý a pořád to nějaký UVB dávalo. Sice už třeba jenom do vzdálenosti 4cm, ale pořád se to dalo použít. Jinak jasně, pokud chce mít člověk jistotu, asi bych doporučil tak 8měsíců jako optimum. Myslím, že těch 6 je ze strany výrobce trošku tah na to, aby si nové zákazníci kupovali častěji.