Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mám mladou užovku červenou a začala byt agresivní ..

zdravím pořídila jsem si mladou užovku červenou. byla velmi krotká. nechala se hladit,dat si i pusu,sahat na hlavu a tak různě. krom svlékaní a doby krmení a trávení,byla stále s náma. jednou když jsem pro ní šla tak jako vždy, tak za utočila na mě,myslela jsem že se jen vylekala ale už se k ní nedalo přiblížit měla zakalené oči a třepala ocáskem jak nějaký chřestýš :D a tak to trvá do teď,nikdo na ní nemůže ani sáhnout ani se přiblížit hned zaujme útočnou pozici zakalí se jí oči začne třepat ocáskem a útočí do všech stran a na vše co se pohne :/ nevím si rady :/ jídlo dostává pravidelně a čerstvé...

Vážená, takhle teda ne.. jsme tady slušní lidé a většina lidí se tu snaží pomoci. Vulgárně a arogantně se chovej doma, pokud ti to tam trpí. Ale sem můžeš přijít znova, až se naučíš slušnému chování. (Aurifer)

S kým si myslíš že mluvíš?? z nějakým parchantem,to si zkoušej jinde ale ne tady na mě !! mám dost zkušeností z plazy a tohle chovaní nechápe ani chovatelka se kterou jsem v kontaktu,která je chovatelkou plazu víc jak třicet let !! pravě ona mi poradila abych se obrátila na nějake diskuze na netu. A tu ******** že není na chovaní v rukou si nech od cesty znám mnoho lidí co má hady jako mazlíčky a ne na chov!! a berou je do rukou i děti a to denně a takové chovaní nezaznamenali !! takže si své kecy nechej já o ně nestojím chtěla jsem radu po někom rozumném kdo ma zkušenost z takovým náhlým chováním a ví co s tím .

korekce vulgárních výrazů (Aurifer)

S tím s vámi nesouhlasím,mnoho lidí je má na tak říkajíc mazlení a ne jen na chov nebo aby trčeli celí život v teráriu znám mnoho lidí kteří je mají pro radost a sahají na ne i jejich děti bez jediného problému a to dost často. znám také par takových kteří je dokonce pravidelně venči a také bez problému prostě ho nechají plazit po trávě a tak podobně.. je sice samozřejmé že každý had má jinou povahu ale u užovek červených je to velmi zřídka a trvalo by to od začátku a ne taková náhlá agrese. Prosí piště mi pouze ti co mají z takovou náhlou změnou nějakou zkušenost

S kým si myslíš že mluvíš?? z nějakým parchantem,to si zkoušej jinde ale ne tady na mě !!

A s kým si myslíš, že mluvíš ty?? Tobě vůbec nejde o radu, ale o to, aby Ti tu někdo posvětil, že můžeš hada ňuchňat,tahat a Bůh ví co ještě. Nejen hady chovám přes deset let. Mám za sebou i pár ukázek pro školy/školky. Žádný had není odvázaný z fyzického kontaktu. Některý ho strpí jiný ne. Ale žádnému to není příjemné a už vůbec ho nevyhledává. Jak poznáš,že se to hadovi líbilo? Ti to pošeptal do ouška?
Aby jsi mě neosočila,že nereaguji k věci. Tak dva konkrétní případy. Samec guttky je vždycky připravený v útočné pozici. Pruďas od prvopočátku co ho mám. Samici, když jsem si přivezl, tak se nedalo kolem terárka projít, aby nestřílela do skla. Po dvou měsících jako když utne a absolvovala se mnou i ukázky. Je to prostě kus od kusu. Nějak si nedovedu představit co máš na mysli tím, že pokaždé když se připravuje zautočit má zakalené oči. To rozhodně není normální. Náhlá změna chování může být třeba i po zamoření parazity .. nikdo tady nemá křišťálovou kouli.
Ještě k tomu mazlení. Klidně přijeď k nám, nechám Tě "pomazlit" se svým párem frieseiek a uvidíme jak Tě to dlouho bude bavit ..

PS: Poslední věc, která je čistě osobní. S mojí manželkou ( Lidule ) komunikuj laskavě slušně. Chtěla Ti v dobré víře pomoci a ví toho o chovu všemožných zvířat víc jak ty. To jen,aby bylo jasno.

Zakalení očí jako obranná / útočná reakce? To asi ne.
Pokud má zakalené oči, vidí špatně, je víc ostražitá, víc se bojí.
A ví o Vás dříve, než sáhnete na dvířka.
V období svlékání zejména ponechat hada nerušeného.

Začít od začátku. Má úkryt(y)? Aby se minimalizoval stres. Umožnit jí se skrýt.
Správné podmínky °C, vlhkost, UV? Krmena přiměřeně? (Hodně vyhládlá může být útočnější.)

Práci v teráriu omezit na minimum, do rukou nebrat vůbec.

"Ochočení" je vedlejší produkt správné péče (a "odměna" za to). Nikoli cílem chovu.

Agresivita je ale i otázkou každého jednotlivého kusu.

Má veškeré podmínky. není ani překrmená ani vyhladovělá. A tak jak už jsem odpovídala na koment. výše,obrátila jsem se zde jen pro radu kdo má z takovým chováním zkušenosti jsme v kontaktu z paní co chová plazy přes třicet let a nedokáže si vysvětlit tuhle náhlou změnu chovaní,spousta lidi co znám má různe druhy hadu a berou je do rukou i děti kdykoliv a často (krom doby svleku,krmení a trávení) a nikdy nezautočil. hada nemám na chov ale jako mazlíčka. jako mnoho lidí kteří je nemají jen na chov!.. Děkuji za vaší odpověď ale budu rada když se mi zde ozve někdo kdo již zažil něco podobného a poradí co to způsobuje a co s tím.

Má je často zakalené i několik dní,odedne kdy jsem si jí přinesla domu byla velmi krotká a vše bylo v pořádku,vždy jsem jí nechala se samotnou plazit z terária na mou ruku bez nějakého nucení a vetšinou jsem sni seděla chvíli venku na sluníčku to se jí velmi líbilo a nebo jsem ji nechala plazit po sobě,vždy jsem ji vracela do terária v pořádku. Jen mi jednou utekla z terária a našla jsem ji ráno pod oblečením a asi po týdnu to vše začalo... :/

Chci rozumět přesně: po zakalení očí vždy následuje svlékání staré pokožky?
Pokud ne, mám podezření na oči a špatné vidění = obranná útočnost.
Probíhají svleky vždy OK, zejména na hlavě? Zůstatek staré pok.?

Nepoškrábala ji oči myš/potkan?

Útěk pod šaty nemá význam.

když se to stalo poprvé tak zhruba po týdnu proběhlo svlékaní. Teď se to děje nezávisle na svlékaní..Svleky jsou pokaždé v pořádku,krásně v celku.Při krmení jsem vetšinou poblíž a vždy po chvíli za utočí,zaškrtí ji a pozře. moc šancí na poškrabání nemá ale vyloučit to samozřejmě nemůžu.

Constrictor, dumeril i gutka, mi kousali v období mezi miminama a takovýma skorodospělákama, pak je to všechny přešlo, nevím ,ale vypadalo to jako puberta. Je ovšem pravda, že v podstatě u všech hadů je to na povaze a ne jen na druhu, někteří se nechají tahat jako koťata a někteří ne.

Niekto utoci na chovatelov co zabijaju mysi pred krmenim a maju hady v rack boxoh...ale nieje za tyranie povazovane napr.aj vyrusovanie zakaleneho hada pred zvliekanim,jeho natahovanie,snaha o mazlenie(?) sa s nim a ina nevhodna manipulacia mimo teraria ludmi ktori nemaju hady na chov ,ale na...na co?Na trapenie.A este sa urazat,ked niekto napise k veci v diskusii...:-)

Tak ještě jednou a naposled.Nevím co si představujete pod mazlením,hada jsem vždy vytahovala nenásilně,tak že jsem ho nechala se vplazit na mou ruku. většinou vždy po otevření terária se plazila už sama ven. po nějaké době když jsem pro ní šla jako vždy nebylo něco v pořádku,právě zmíněné oči a útočnost .