Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčka, váha

Dobrý den,
chtěl jsem se prosím zeptat:
1,Samice želvy zelenavé (7 let), minulý rok jsem si ji v srpnu přivezl od chovatele s tím že už má za sebou několik snůšek. Přes zimu jsem ji nechal zazimovat a na jaře jsem ji vrátil do výběhu s 735g. Po 2 měsících jsem ji opět zvážil a najednou měla už 800g, za týden bylo opětovné převážení v domění že by mohla klást vejce ale měla 794g. Dnes mi to znovu nedalo a zvážil jsem ji měla tentokrát 830g. Želvy jsem měl venku od 20.3 a první 2 měsíce jsem na dané želvě nepozoroval že by byla nějaká aktivní a že by toho tolik spořádala, spíše většinu času trávila zalezlá v boudě a ven chodila na cca 2hod denně. Těd už ve výběhu tráví větší část dne.
Myslíte že by želva mohla být připravená na snášení?
Všiml jsem si pouze že želva běhala jako blázen v boudě ze strany na stranu, až tak že to bylo slyšet z venku.

2, Ještě k té boudě. Mám izolovanou boudu bez dna aby se želvy mohli přirozeně zahrabávat do hlíny pod slámu.
Myslíte že by mohla želva naklást vajíčka i dovnitř boudy?

Moc krát děkuji za rady.

že by se vykladla v boudě, není moc pravděpodobné (ale ne vyloučené ;-) )
Jaké má kladiště ?
Mě se osvědčila hromada cca 2 kolečka, hlíny+písek (1:2)s pozvolnějším "svahem" na jih - jihovýchod, ze severu šutry, cca 15cm pod povrchem jemně posypaná vrstvička bílého písku, aby se snadno poznalo, že hrabala, ale některé dělají "zkušební vrty", takže to taky není 100 %. A některý holky si prostě vyberou úplně jiná místa...