Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama - nohy jako krabí klepítka

Prosím o radu, máme dvě agamy samici a samečka, cca rok staré. Samička v prosinci měla problém se snůškou, nežrala, hubla, nakonec snesla jen 8 vajíček, ale začala žrát a byla zase spokojená, nyní asi měsíc nežere, hubne, a nožičky vypadají jako krabí klepítka viz foto. Sameček prospívá a je oproti ní hodně velký. Jsou na písku, krmeni červy, cvrčci, pampelišky, polníček, rukola, prostě co zrovna je, mrkev, jablíčko. Posypáváme exo terra Calcium + D3, svítíme obyčejnou žárovku pro teplo, pak mají reptile uvb 200 a pak exo terra nějakou černou žárovku, už nevím přesný název je vidět na foto. Je možné, že by to byla křivice? ale proč jen u jednoho a druhý je v pořádku? Děkuji za reakce.

Protože je samička vyčerpaná z vajíček a vydala mnoho vápníku na ty vajíčka. Ta UVB zářivka je k ničemu, pokud nedosvítí na ty zvířata, navíc je zakrytá stínítkem. Takže UVB bych dal místo černé lampy a spustil ještě níž a bez stínítka. Vitamíny které uvádíte, tak bych vyhodil a obaloval
v Biomin H - lze koupit v lékárně. Samečka by to chtělo oddělit, než se samička dá dohromady. Hlavně jednat rychle, až začne samice odmítat potravu, tak bude pozdě. Přeměřit teploty v terárku normálnim rtutovým nebo lihovým teploměrem, to co je na stěně je k ničemu.
Napravo by byla vyhřevná žárovka, pod kterou by mělo být 40 stupnů, uprostřed uvb a vlevo nad miskou s vodou můžete dát kompaktní zářivku odstín 865
kvůli světlu.