Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma madagascariensis grandis-poranění kloaky

Dobrý den
Dneska ráno při rosení sem si všiml,že samice má poraněnou kloaku.Teče z toho trochu krve.S tímto zraněním sem se ještě nesetkal.Naposled kladla před 11 dny 2 vejce,celkový počet snůšek 6,stáří 12 měsíců,teplotu mají okolo 26-28 stupňů,rosím 2x denně,UVB a vitamíny samozřejmostí.Nevíte co by to mohlo být?
Děkuji za odpověď

To vypadá jako částečný výhřez kloaky, bohužel už velmi zaschlý. Felsumu opatrně odchyťte a vezměte ji k veterináři, co rozumí plazům, ať ji prohlédne. Pokud felsumy kladou neoplozená vejce, tak ta mohou být různě defektní a samice někdy mají problém s vykladením a zraní si nebo příliš vysunou kloaku.