Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský

Dobrý den, mám samici 1,5 let starou, má cca 3 týden vypouklé oči, byla jsem s ní i u veterináře, dával vitamíny, gel na uvolnění vajíček ( byla na rentgenu a má v sobě vajíčka)nic nezabralo, dávala jsem víc tepelné žárovky 60W, míň tepla 40W , jinak mám repti glo UVB 5,0 pravidelně do 1 roku ji měním, mám terárium 50/50/80, chamík má možnost i být venku na fikusu u okna kde dopoledne svítí sluníčko, samice byla po celou dobu chována stejně, velmi dobře prospívala, byla žravá...až teď si s ní nevím rady. Jinak žere, ale málo má teď víc chuť na ovoce, hodně pije víc než obvykle. Měla už 1 snůšku planých vajec okolo70-ti.Moc prosím zkušené chovatele o radu na můj email: eva.matulka@seznam.cz , pošlu i foto.Děkuji.

fotku chamíka určitě pošli kvůli těm očím , pokud žere, a očekáváš snužku tak v ničem nevidím problém ,samička před snůžkou prestane přijímat potravu a začne smejdit a hrabat v terarku, žarovku davej podle na měřené teploty aby odpovídala, venku na fikusu u okna pokud davate na chamika na parapet a slunce na něj svítí přes okno tak se na to vyprdnite je to uplně na nic , samičku nechte v klidu v tera ,nachytejte se na snužku a zbytečně ji nestresujte přenášením a vytahováním z tera, jinak o vápníku a vitamínech se nezminujete tak doufam že podávate jak se má