Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Identifikace želvy vodní

Dobrý den, prosím o identifikaci želvy vodní, kterou jsem obdržel jako želvu Malovanou (doposud chovám pouze želvy Nádherné), ale po šmejdění po netu se mi to nějak nezdá - špíše mi to připomíná kresbou líček želvu Žlutolící, ale tam mě zaráží zbarvení kreseb, které je spíše šedorůžové. Jedná se 100% o samičku cca 11let starou. Nevím, zdali se jedná o nějaký poddruh, ale za každou informaci předem děkuji.

Neviděl bych v tom oříšek, je to Trachemys scripta scripta, holt jen samice se sklony k melanismu. Při zadání hesla T.s.s. kupříkladu na google vyjede takových zvířat víc. Na křížence to z těch trošku nejasných fotek nevypadá a to ani podle plastronu, ani podle kresby na hlavě či její barvě. Kříženci s elegans mívají jiný tvar skvrny, bývá v ní zastoupena především v zadní části červená barva a taky skvrny na plastronu bývají "bohatější".
Želva "malovaná" (probůh, kdo tyhle kokotiny vymýšlí) to není ani z vrtulníku, takže máte pravdu.