Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr suchozemské želvy

Přeji hezký den,
potřebovala bych poradit. Můj 7mi letý syn by chtěl suchozemskou želvu. Potřebovala bych doporučit nějaký druh želvy jelikož se v tom sama vůbec nevyznám :-) Veliká může být cca do40 cm, máme i zahradu, samozřejmě bych preferovala nějaký oddolný méně náročný druh. Moc děkuji za radu.:-)

V 7 letech jí chce na hraní. Takže i když věřím a doufám, že byste byla ochotná a schopná zařídit tomu zvířeti adekvátní podmínky, tak mu radši kupte plyšovou. I s dobrou péčí a kvalitním vybavením nebude ta želva nadšená, když si z ní bude syn dělat na koberci brrm brrrm jako s autíčkem. Tahle malé děti se na zvířata nevydrží jen dívat, bude vyžadovat častý kontakt, i třeba bez vašeho vědomí. A tím může želvě dost ublížit. Stresem počínaje, přes úrazy až po prochladnutí zvířete. Plazi nejsou moc vhodní pro děti mladšího školního věku. Čest několika málo výjimkám, které jsou i v tak útlém věku ochotny pochopit a respektovat, že had/ještěrka/želva se mazlit nechtějí a stačí jim třeba půlhodinový kontakt jednou za týden a jinak dívání.
Doporučuji dohodu se synem, že želvu až bude starší. To už si bude schopen i sám nastudovat něco o chovu a aktivně se podílet na péči. Pokud jste ochotná vy, tak těch pár let, než poporoste, vyplňte nějakým krátkověkým kontaktním hlodavcem. Potkan/osmák/ pískomil atp. Případně králík, nebo morče. Ty už se ale dožívají víc. Věřím, že aktivního denního hlodavce, který bude rád za interakci s ním syn v současnosti nakonec ocení víc, než nekontaktní želvu, která ani toho pohybu za den třeba neudělá moc.

Děkuji moc a určitě musím souhlasit :-) Ale můj syn je jaksi "jiný" v tomto směru. Je hodně zodpovědný a uvědomělý i v tomto útlém věku a sám si o želvách čte. Sama mám ráda zvířata a jsem ochotna se starat. Navíc si myslím, že je důležité už u dětí budovat vztah mezi zvířatem a člověkem. Rozhodně ale zvážíme a probereme výběr.

Pokud je syn ta zmiňovaná výjimka, tak gratuluji :-)
http://euzelva.cz/?gclid=CL_Ml-Gm880CFWgW0wod_NkLt A projděte si tuhle webovou stránku, pan Junek je přes želvy kapacita. Na začátek bych doporučovala některé z evropských Testud (rod Testudo). Sice vyžadují venkovní výběh, ale poud ho můžete nabídnout, je to OK. A zimují, což je taky výhoda :-)
Samozřejmě musíte počítat s nějakými těmi náklady zejména na pořádný želví stůl a výběh a kvalitní UV osvětlení. Záleží na tom, jak je syn hodný :-) a jaké jsou Vaše finanční možnosti. Při koupi mláděte si ze začátku vystačíte s menším teráriem/želvím stolem ale i tak bude cena na několika tisících za vybavení a cca 1500,- za želvu. Lepší vzít i dražší zvíře, ale od dobrého chovatele. Nicméně vysoká cena z prodejce dobrého chovatele vždy nedělá :-)

Ona to zas dohání dcera :-)
Opravdu moc děkuji za rady a tipy. Nejsem člověk, který dělá unáhlená rozhodnutí, takže mi to pomůže v rozhodování.
S náklady samozřejmě počítám a takhle mám alespoň lepší představu :-) Určitě jsem pro případný odkup od přímého chovatele. Odkaz prostuduji.
Ještě jednou díky!

Nevím odkud jste. Pokud v okolí Prahy a Kolína, tak Vám doporučuji p.Kmocha, moc rád o ževách povídá nebo aspoň jeho stránky - www.chovzelv.cz, pokud od jinud napište, mohu doporučit i jiné. Také mohu doporučit Testudo Marginata nebo Hermanky, ale doopravdy to není hračka. Jinak slušné terárko dle počtu a velikosti žev - potřebují trochu pohybu (určitě né akvárko, není k tomu vůbec vhodné), osvětlení, topení, UVB, + drobnosti pro začátek.