Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želvy s rybičkami v jednom akváriu

Zdravím, mám akvárko 150x40x50, který přebudovávám na želvárium pro želvy mississippský a mám dotaz, jak to je s chovem želv a rybiček v jednom akvárku. Slyšela jsem spoustu názorů pro a proti. Četla jsem tohle forum http://tera.poradna.net/q/view/239251-klapavka-s-r ybkami?page=r293833#r293833 ale tam se jednalo o klapavky. Želvy co chci já tak podle dostupných informací jsou snad nejmírumilovnější druh vodních želv, jaký jsou i se o nich píše, že je možný je chovat s rybičkama. Tak by mě zajímalo co si o tom myslíte vy, nejlépe někdo, kdo tenhle druh želv choval. Mám ještě akvárko s čichavcema a krunýřovcema, tak by mě zajímalo jestli by to šlo dohromady, případně jestli v tom hraje roli i věk želv? Sice by si mohly zvyknout od malička, ale zas malý želvy jsou dost masožravý nebo je to jedno a prostě je k sobě nedávat?

Mal som jednu mississipskú, úprimne, ani som nevedel, že by to mal byť najmieromilovnejší druh, nie že by bola vyslovene agresívna, no, každopádne, po rybách šla rovnako agresívne ako jej spolubývajúca eleganska. Ryby sú pre ne potrava a potrava je proste len potrava.