Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý-upadlý ocas

Dobrý den
Mám takový závažný problém. Byli jsme na dovolené a o našeho pagekona řasnatého se starala babička. Před dovolenou byl gekon v pořádku. Žral a celkově byl velmi akční. Přijeli jsme z dovolené a pagekon byl světlejší a nechtěl žrát. Usoudili jsme,že se bude svlékat. Svékl se a už zase šťastně lozil po terárku. Další den jsme ho ale našli v terárku bez ocasu. Vůbec nevíme co se mohlo stát. Nikdo ho za ocas nechytl a když jsme ocas z terárka brali,volně šel vytáhnout. Takže vůbec nebyl někdy zaseklý. Nevíme,čeho se mohl leknout. Pagekonům řasnatým ocas nedoroste,takže jsem se smířili s tím,že už ho budeme mít bez ocasu. Chci se ale zeptat,zda pagekon může bez ocasu žít? Prosím,poraďte. Za každou radu jsem vděčná. Děkuji moc.

Ono občas stačí, že se ocas někde šprajcne když třeba leze korkovou rourou a jak ho pustí tak ocas spadne na zem. Jedna moje samička přišla o ocas přesně takhle, i jsem to viděl, ale už nešlo nic dělat. U mláďat se mi ted bohužel stalo, že mi dvě mláďata pustila ocas díky tomu, že si jiné mláďe ve stejné ubykaci spletlo ocas s hmyzem a skočilo po něm. Prostě se to občas stane, ale nijak jim to nevadí.