Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čištění tlamy hada

Jak mám správně otevřít tlamu hroznýšovi abych mu nijak neublížil? Nemám s tím zatím žádné zkušenosti a bojím se abych mu třeba nezlomil zub nebo ho nějak nerýpnul:-( má zanícený zub, takže mu vyplachuji slabým roztokem hypermanganu, ale ještě se mi nepodařilo tlamku otevřít úplně abych mu to pořádně vypláchnul..
Děkuji za rady

uřízni si kousek gumové nebo silikonové hadice vhodného průměru, seřízni nebo nad zapalovačem natav hrany aby nebyly ostré, hadovi otevři tlamku - pokud se bojíš rovnou tou hadicí, tak k tomu můžeš použít třeba dřívko od nanuka - ta jsou hezky zaoblená. Prostě cokoliv přiměřeně měkkého a zaobleného, by se had tím nezranil. A strč hadovi do tlamky tu hadici, aby nemohl zavřít hubu. Pak ho můžeš pohodlně ošetřit. S tou hadicí to platí pro všechny plazy, nejen pro hady.

JInak na výplach tlamky je lepší lékařský peroxid, než hypermangan - ten je přecejen trochu jedovatý. A pokud má had ten zub hodně zanícený, tak by asi bylo lepší ten zub vyndat (pokud jsi začátečník, tak rači u veterináře)