Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemensky - kloaka

Dobry den mam samca chameleona jemenskeho a asi pred tyzdnom som si vsimol ze mu nieco trci z kloaky, najprv som si myslel ze si vytlacil kus kloaky ako som to videl na internete. Potom som myslel na zaseknutu stolicu, ale na stolicu je to neobvikle tvrde. Neviem si rady prosim poradte mi neviem co s tym....ma rok a pol a doteraz ziadne zdravotne problemy nemal, neviem co s tym, za odpovede vopred dakujem.....prikladam aj foto

jo tak to je fibrinová zátka a zánět v hemipenisové kapse. Tu zátku to bude chtít odmočit a opatrně odstranit a následně přeléčit ten zánět. Změkčila bych tu zátku vlažným heřmánkovým vývarem a opatně odstranila, pak se uvidí jak je na tom ta hemipenisová kapsa a ten penis, možná to bude chtít lokálně přeléčit antibiotikem. Asi by bylo lepší to udělat u veterináře, co rozumí plazům.