Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleón nechce žrať

Ahojte ,môj chameleón nechce žrať..Je to samec a má asi 3 roky.Zdá sa mi že na hlave čo ma čiapku mu začala odumierať koža a začína sa mu tam robiť diera.Čiapka ma teraz takú bielo-čiernu farbu.Nemáte s tým nejakú skúsenosť?
Změna předmětu, původně: Chameleón (lucifer)

Jak tam máš umístěná světla a jaký typ? Podle toho co popisuješ se ti ten chamík asi popálil o špatně umístěná / nevhodná světla. Popáleniny jsou bolestivé, takže to může být důvodem, proč přestal žrát. Takže je potřeba odstranit příčinu popálení a ošetřit mu tu popáleninu. Dobrá je na to třeba mast Bepanthen.

pokud tam už má vysloveně díru, tak to už musí být pořádná popálenina s postupující nekrózou. To se nelze divit, že nežere.... jak už bylo psáno, vlož sem fotky chamíka a té ubikace. A neměl bys moc otálet s řešením problému, protože pokud jsi s tím ty 3 týdny od založení vlákna nic neudělal, tak to tedy chudák chamík.