Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan stepný - osvetlenie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aká by bola najlepšia kombinácia svetlo, teplo a UV.
Rozmýšľala som nad kombináciou nejakej kvalitnejšej výbojky, obyčajnej žiarovky na výhrev druhej polovice terária a nejakej trubice na dosvietenie, terárium bude mať 130x65x65 (DxŠxV) a bude z dreva. Priložím nákres.Za odpovede vopred ďakujem,varan má cca 20cm. Bola by som rada za konkrétne produkty.

U stepáků mám trubici v podlince a 100w infra žárovku. Pokud člověk zkrmuje i myši, UV není třeba, samozřejmě je to ale lepší. U mně zvítězily infra žárovky nad výbojkami, protože výbojky méně hřejí. Stepáci totiž nezbytně potřebují možnost vyhřát se v hodně vysokých teplotách - já mám pod žárovkami kolem 55°. V prostoru jinak stačí samozřejmě 30. Co se týče světla, tak čím víc tím líp, je to denní ještěr.