Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov kraba

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jak vyřešit akvárium pro Cardisoma armatum? Akvárium je věčně špinavé..filtr je vždy po vycisteni ponoreny ale krab ho později buď zasype kameny nebo ho vytáhne na breh :D už jsem zoufala..
Díky

jak máš to akvárko řešené teď? Ono u těchhle krabů je nejlepší mít jenom mísu s vodou a tu denně měnit. Tihle krabi žijí v norách a vodu potřebují v podstatě je na nadechnutí, takže není potřeba velká plocha. Ale zato je dobrá hluboká vrstva substrátu, aby krab mohl norovat.

Pokud to po Vás bude chtít heslo, tak stačí zadat "lenka".

Já vím, že je miska nejpraktictejsi, ale nějak si neumím představit, jak to bude vypadat.
Právě se mi tenhle pozvolny vstup do vody líbí víc, ale asi to opravdu budu muset předělat.

v tomhle by ses nedočistila a navíc teda to ani není pro toho kraba vhodné, oni žijí v norách a chtějí v ubikaci vrstvu substrátu, do kterého si mohou tu noru vyhrabat. Takže asi nejlepší by bylo si nechat slepit ještě jedno menší akvárko a to tam vložit jako vodní část. A pravidelně v něm měnit vodu. Pak by tam mohl být i ten filtr. A kraboj tam do pozemní části dát vrstvu rašeliny s pískem, aby si mohl hrabat a udělat noru.