Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlá smrt Agama vousatá - samec cca 3 roky

Dobrý den,
prosím o radu a spíše pro můj klid na duši. Dnes okolo 18 hodiny mi zemřel samec agamy. V super kondici, krásně stavěný.
Včera celý den bez problémů fungoval. V pohodě usnul , ještě jsem na něj okolo 1 hodiny ranní koukal, jelikož jsem dorazil pozdě domů a vše v pořádku. Dnes ráno v 7:00, dky mu spínací hodiny rozsvítí terárium bylo taky vše v pořádku. Jenže nevykazoval takovou aktivitu, jako vždy. Jen ležel na dně terária a tak nějak divně za sebou tahal nohy. Když jsem mu dával z ruky polníček (salát), jak byl naučen, tak neměl žádný zájem. Bral jsem to, jako že nemá zájem a víc to neřešil. Pak jsem si šel do vedlejší místnosti řešit věci na email a když jsem přišel do obýváku k teráriu, už jsem jen zahlédl, jak naposledy vydechl.....
Terárium bylo v šíleném stavu. Všude vyzvracená potrava, krev a stolice. Nechápu co se přihodilo a nedokážu si to vysvětlit.
Dá se říct, že obden měl pravidelnou stolici v dopoledních hodinách. Každé pondělí dostával vitamíny. Každy den byl kropen vodou a dostával čerstvou zeleninu. Jednou za dva, až tři dny dostával zhruba 5 nebo 6 cvrčků. Nepřežiral jsem ho kvůli obezitě. Když jsem byl na veterině, bylo mi řečeno, že je krásně stavěný a ve formě.
Foto, které přikládám je jen pro otrlé, ale přikládám ho, aby jste mi podle toho dokázali poradit. Děkuji

Ještě pár informací. Zhruba tak před 3/4 rokem začal agamák cca po hodině zhasnutí zvracet krev.... Druhý den okamžitě veterina. Zde byl proveden RTG a bylo řečeno, že má zánět žaludku. Tudíž antibiotika, dieta a obden dochazení na kontrolu a další antibiotika plus nějaká kapačka, jako výživa. Po zhruba měsíci se vše vrátilo do normálu. Příčinu jsem viděl v sarančatech, které asi díky ostrým nožičkám a křidlům způsobili zánět. Zhruba po dalším měsíci se problém vrátil, ale už to nebylo tak hrozné. Sarančata jsem z jídelníčku úplně vyřadil, doporučil to i veterinář. Teď už jsme krmili pouze cvrčky a občas holátko. Až do dnešního dne byl klid. V ponděli dostal 6 cvrčků ve vitamínech a dnes měl být krmen zase zivočišnou potravou. Mezi tím dostal zeleninu.

Prosím poraďte, kde jsem udělal chybu. Děkuji

[ejMWp5.jpg]
[ch8EpJ.jpg]
[0k2Rnu.jpg]
[wvNeaG.jpg]
[UfYiQx.jpg]
[fxHfTX.jpg]
[ohTss0.jpg]

Tak ale bez pitvy se tu bbudeme jen prázdně dohadovat. Už to není on, už je to jen kadaver. On začal mít klid hned, jak vydech naposled. Holt když člověk chová zvířata, mzsí se umět odpoutat od citů a být v potřebných chvílích pragmatik.
Takhle se budeš akorát trápit a domýšlet, co jsi udělal špatně. Pojmenovaný problém se zpracovává líp a pitva by to pojmenovala.