Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jemenský žerie kamene

Dobrý, chcela by som sa opýtať, aký moze byť dôvod, že môj chameleón žerie kamene a štrk. Mám 5,5 mesačného chameleóna jemenského a v terárku asi na 10cm mám taký jemný štrk s kamienkami a posledné dva dni na ne zvykne vystreliť jazykom a zožrať to. Nič som v terárku nemenila,takže nechápem

myslím, že nemusí nutně něco "výdět" . může to být i když je hodně plnej protože má zácpu nebo se hodně vydatně nažral(kamínky napomáhají trávení, já bych je teda nevyhazovala, protže po sežrání je vyloučí v trusu bez problémů, velikost tak 3-3mm, jemnej písek je nevhodnej, protože ten se vylučuje blbě)

nebo údajně to může být i z pocitu nedostatku minerálů, ale to nemůžu za svý zkušenosti potvrdit.

Když sem tam slupne zrníčko, to je úplně normální, pokud substrát žere ve větším množství vysloveně systematicky (což může ovšem dělat i s tou rašelinou a pískem ) tak je třeba spíš hledat příčinu