Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohlavní dospělost druhu Gekko gecko

Dobrý den,

Zajimalo by me, kdy Gekoni obrovsti dosahuji pohlavni dospelosti a zda je mozna parit samici, ktera je treba o dva roky mladsi nez samec.

Dekuji za odpoved
Změna předmětu, původně: Pohlavní dospělost druhu Gekko Gecko (Aurifer)

V lidské péči při dostatku krmení dospívají celkem brzy, stejně jako ostatní gekoni. Samice mohou začít klást už někde na 15 měsících, ale do chovu by neměly být mladší než aspoň dvouleté. JInak u adultů je celkem jedno, jaký je mezi párem věkový rozdíl, vzhledem k tomu, že žijí 15let a víc. Tedy za předpokladu, že je samice už dospělá.

Já bych v tom věkovém rozdílu problém viděl, protože když po dvou letech sežene samici, tak to bude na 100% jiná lokalita a pářit se pravděpodobně ani nebudou.
Tihle štěklouni jsou na to hrozný mrchy... Sestavit nepříbuzný rozmnožující se pár, pokud není poskládán hned z jednoho odchytu, je docela problém.