Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtvá Kajmanka dravá

Dobrý den,
před rokem jsem si koupil mládě Kajmanky dravé, Byla krmena rybkama, žížalama, později i holátkama (nakrájenýma na kousky). Teplota vody 25 °C. V létě jsem vypnul topítko a teplota kolísala mazi 23 -25 °C. V akvárku byl filtr, voda pravidelně měněna. Na konci července jsem koupil paví očka vyřazené z chovu (bez ocásků, některá měli deformace páteře) a dal je do mrazáku. Želva umřela po cca 2 měsících co byla krmena těmito rybkama.

Chtěl bych se zeptat jestli byla chyba krmit želvu takovýma rybkama...popřípadě kde jsem mohl udělat chybu?

Podle občasného vážení želva za ten rok přibrala z 20g na 55g.
Velikost dna akvárka 30x50 cm, výška vody 5-6 cm. V akvárku kameny, které vyčnívaly na hladinu.
Předem děkuji za odpovědi

Honza

Pokud ta paví oka nebyla ošetřena nějakým chemickým sajrajtem třeba proti plísním, tak by tam problém být neměl... nicméně pro roční kajmanku jsou pávišťata jak plivanec do moře, je hodně divné že přibrala jen 30g... za normálních okolností kajmanka v prvních letech roste raketovou rychlostí a na roce bez problémů sama sešrotuje dospělou myš nebo 8cm nástražní rybku. Ale jinak z toho co bylo psáno příčinu úhynu nikdo neurčí, to by určila leda pitva.

Jinak mláďata je lepší chovat v teplejší vodě, těch 23°C asi bylo dost málo.

Rybyky byly od pána od kterého už jsem je jednou bral a na zkrmení prodává rybky i jiným chovatelům. Bohužel na nějaké jejich ošetření jsem se neptal...Želvu jsem krmil přibližně každý 2. až 3. den dokud si žrádlo brala. Po tom roce měla krunýř cca 7 cm dlouhý, takže opravdu moc nepovyrostla...
Voda měla 23°C když jsem odcházel v 5 ráno do práce a odpoledne byla už ohřátá i nad 25 °C(podle teplot jaký panovaly venku).
Ještě mě napadlo jestli jsem neudělal chybu, že jsem rybky do mrazáku dal zabalené v alobalu...

v těch rybách by problém být neměl, pokud je ten chovatel nepřeléčil fakt nějakým sajrajtem. Ale zrovna želvy jsou na to asi tak nejméně citlivé, kor kajmanky, které jsou takové "drtiče odpadků". Ale bez pitvy fakt těžko říct, proč nějaké zvíře chcíplo. Aspoň fotky ubikace a mrtvoly by nebyly?

Bohužel fotky nemám. Želva už je pod zemí a akvárko vyčištěný. Akvárko mělo holý dno, filr, topítko a kameny nad hladinu, aby si mohla vylézt nad hladinu-to využívala a i na nich spala...
Vím, že bez pitvy mi nikdo neřekne přesně na co umřela, ale děkuju moc za reakci. Snažil jsem se aby bylo všechno v pořádku a hledám jestli jsem někde neudělal nějakou chybu...

bez pitvy to bohužial nejde,ale stálo by za pokus spýtať sa dotyčného chovatela,či nepoužíva na preliečovanie rýb prípravky na báze malachitovej zelene,metyloranže,acryflavinu,trypaflavinu,sú to kumulatívne jedy,ktoré sú dnes zakázané na použitie na liečenie u živočíchov,ktoré majú slúžiť na potravinové alebo krmne účely.....boli to kedysi velmi oblúbené prípravky v akvaristike na liečenie krupice a podobných bežných chorôb u rýb,ako preventívne prípravky ......