Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vycítí had nemoc ?

Zdravím.
Včera jsme měli u regiusky čas krmení, kupujeme ve zverimexu myši, nikdy za 3 roky se mi nestalo, že by mi nějakou odmítla až do včera. Sežrala dvě a na třetí se vrhla, zarazila se, očuchala a absolutně ztratila zájem a i dnes ráno odmítla. Myška má na zádech nějaké škrábance, žere a pije normálně, může přesto být nemocná a had to cítí a proto ji nechce ? Nevím, co jinak s ní, chovat doma myši pro jednoho hada pro mě nemá cenu a nechat si ji na mazlíka taky nechci.

loading...

Ideální to není, ale když je žere, je to opravdu lepší, než nic. Zkuste si třeba udělat zásobu mražených potkanů a zkuste, jestli je bude žrát. Jinak regiusky jsou proslulé svou vybíravostí a puzami v příjmu potravy. Slyšel jsem o případech, kdy si prý vybírali nejen podle druhu a velikosti krmného hlodavce, ale i podle jeho barvy a pohlaví. Osobní zkušenost s takovým extrémem ale nemám. Vycítit nějakou nemoc samozřejmě může, ale neměl by to být důvot odmítnout krmení (v přírodě také loví oslabené a nemocné jedince), na druhou stranu jsou přpady, kdy se hadi otrávily z přeléčených hlodavců, takže nad tím, co z nich cítí asi moc "nepřemýšlí". ¨To že si vzala jen dvě myši ze tří bych nijak neřešil.

Zrovna u regíny bych teď už, vzhledem k ročnímu období, čekala nástup pauzy v přijímání potravy. Taže bych tu odmítnutou myš nijak neřešila. A nedělala z toho kovbojku. Zkuste jí (tu myš) vrátit nazpátek do zverexu, třeba si jí vezmou :-) A když ne, tak on si jí určitě ochotně vezme nějaký terarista z vašeho města.

No myš nakonec včera zemřela, takže nemocná zřejmě byla. Docela přemýšlím, že si je budu chovat sám a co bych nezkrmil, to prodám. Bohužel máme s potkanama opravdu problém, buď nejsou a nebo je odmítá, nezbývá nic jiného než ho držet na myších.

Ale nemocí té myši to určitě nebylo, dospívající / dospělé regíny touhle dobou přestávají žrát zcela normálně. JInak co se ýče myší tak je lepší si je buď chovat - pokud je ta možnost, nebo brát od nějakého spolehlivého chovatele. právě proto, že řada mazlíkářů nezkrmenou myš vrátí do zverexu si ze zverexu člověk může na té krmné myši zavléct kdejaký kykyrys.