Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zraněná agama

dobrý večer,nevíte někdo jak dlouho lze podávat antibiotika agama?naše 8mesicni samička byla kousnuta cvrckem do jazyka....po pár dnech otoku celé dutiny ústní jsme vyhledali veterináře a již 5 týdnu kapele antibiotika,vitamíny i kapky ke zmírnění otoků....tři návštěvy na veterine a agamka stále slabá pole havarijní s tlamickou dokořán a oteklym jazykem místo po kousnutí stále viditelné....krmíme pinzetou do krku....sama nežere....jak ji více pomocí??

moc se nevyznám,chová ji syn ,začala jsem se zajímat až když onemocněla....takze Google a napravuji jeho chyby ,vápník dával když si vzpomel;teď už šest týdnů ode mne dostává pravidelne:(dále mi přijde že má žárovku příliš blízko...koupila jsem mu novou na doporučení zverolekare....mela písek ale teď je na kaminkach....stále se jí písek lepil na tlamu když ji má otevřenou...terarko má 70.30.40cm..s vrchním přístupem.....nové terarko je již na cestě,často si lehá do vody....napadá vás ještě nějaká chyba v chovu???jedla jen cvrcky mám pocit že větší než měla...:(

Chce podrobnejsi popis, teploty, cim presne svitite - co je jako zdroj UV atd. Ten popis stavu zvirete vypada dost nedobre = otazka jestli jeste je co zachranovat, proto by chtelo foto. Muzu se jen domyslet ze bude spis zhuntovana nevhodnymi podminkami, ale treba se pletu. Treba - jen "vapnik" nestaci, pokud nema jak ziskat vitamin D (= osvetleni s UV-B slozkou, preparaty obohacene vitaminem D), ale stejne tak jde agamu znicit predavkovanim vitaminem D (tekute koncentraty D3). Pokud nemela prostor vyhraty na spravnou teplotu, nemohla normalne travit a rust. Atd.