Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Páření Boa, ocasy přitisknuté k zemi

Dobrý den.
Je prosím nutné aby při páření boa měla zvednutý ocas z důvodu jaksi snadnějšího spojení?
Již několik dnů pozoruji na svých boa ze strany samce pokusy (asi ?) o spáření kdy se ocasem stáčí okolo samice, ale oba mají jaksi ocasy přitisknuty k zemi. Hemipenis jsem neviděl.. Může takto dojít ke spojení? Děkuji.
Jan.
Změna předmětu, původně: Páření no a ano či ne? (Aurifer)

Je normální, že vlastnímu spojení předchází různě dlouhé období námluv, kdy samec samici oblézá a obtáčí ocasem. Dokud samice nechce nebo není připravená k páření, tak mu ocas nezvedne a bude ho držet přitisknutý k zemi. Až (jestli) bude chtít, tak ho nadzvedne a umožní samci spojení.