Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s teplotami, chování chovanců

Dobrý den,

mé terárium má rozměry 150d - 60s - 70v, přičemž v teráriu mám vrstvu písku o výšce 6-8 cm. Moji chovanci jsou Collarisové.
V teráriu mám UVB výbojku pod výhřevnýn kamenem, zde teplota dosahuje až 40°C - záleží na teplotě okolní. Dále mám halogenku výhřebou - konkrétně Sylvania Hi-Spot 120 75W. Ta je zavešená úplně u stropu, pod ní se však udržuje teplota 40°C.

Mým cílem není, aby se vyhřívali pod výhřevkou, ale pokuď možno pod UVB, existuje jiná varianta, než výměna žárovky? Teploty v teráriu jsou různé, v jeskyni (vpravo) je třeba 28°C, uprostřed terária 35°C a na levém kraji to jde ke 32°C.

Dále mám strach o mé chovance. Jedná se o skupinu 1-2. Mám je teprve druhý den a proto nevyšiluji, vím že rádi hrabou. Sameček a samička je však od rána zahrabaná někde v písku (v jeskyni na vrstvě písku nejsou). Sameček totéž udělal včera, večer po zhasnutí si to však štrádoval do jeskyně.

Děkuji moc :-))

Jestli je máš jen pár dní, tak jim nejvíc pomůžeš, když do nich nebudeš šťourat :-) Ubikace je dle popisu celkem fajn, takže jsi evidentně načítal info. Tak to jsi při studiu určitě narazil i na to, že ještěr se má po převozu do nového prostředí nechat alespoň 14 dní až 1 měsíc co nejvíc v kldinu. Tak teď neřeš každý prd, jen jim v klidu a bez nucení nabízej krmení, dej jim klid a prostor na to, aby si v ubikaci zvykli. Zbytečně do nich nelez a uklidni se ;-) Už hodně zvířat zašlo na přehnanou péči :-)

edit. Ano, klidně nebudou ze stresu žrát a klidně i několik dní. A čím víc do nich budeš šťourat, tím déle jim bude trvat, než se rozežerou. Nic jim nenuť, jen v klidu a pomalu každý den nabízej. Nechceš? Nežer, zkusíme to zítra. Začala bych to řešit až v příapdě, že budou viditelně hubnout.

Ahoj,

dneska jsem opět vzdáleně pozoroval samečka. Podle mého je oproti samicím hodně vyhublý, mám takový pocit, že každý den je to horší a horší. Samice jsem dneska ani neviděl, ty ale alespoň trošku jedí.

Dovolil jsem si udělat pár fotek, zkuste prosím kdokoli posoudit.

http://s18.postimg.org/fkcfbyxp5/20161028_151837.j pg
http://s12.postimg.org/xl0vojud9/20161028_151855.j pg

Ranka na ocásku je plně zacelená, pro mě je to pouhá kosmetická vada, je nepříbuzný se samicemi a to má pro mě větší hodnotu. Doufám, že pouze vyšiluji. Jinak se mi nikdo ještě nevyjádřil k celodennímu zahrabávání, to nejspíše souvisí se stresem z transportu, že?

Děkuji moc za rychlé reakce.