Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěr pro začátečníka

Dobrý den, uvažuji o pořízení ještěra (agama, gekon, ještěrka,...) ale mám několik podmínek a nějak z těchto důvodů nemohu vybrat, tak mi třeba poradíte. Diskuze sem pročítala vše možné, ale...

1) Zvířátko musí být denní, noční gekon mi neprojde - špatné zkušenosti partnera z Asie, kde tyhle potvrůky dělaly dost rachot.
2) Velikost tak do 30cm i s ocasem, koukala sem na nějaké 10cm veliké a ono to zase snadno prchá. Občas se o to bude starat něco příbuzný, tak bych nerada našla po návratu z dovolené terárko bez osazenstva (dovča 2-3 týdny).
3) Neptejte se proč, ale délka života tak cca 5 let. 10 je už moc. Není to má podmínka, ale partner z jakýchsi praktických důvodů nic déle žijícího na začátek nechce. Už tak mám trošku problém si prosadit jakékoliv zvířátko, takže...

Asi tak. Bydlíme v paneláku, nic moc extra místa, takže veleještěr přes celou místnost nepřipadá v úvahu. Koukala jsem na felsumy, ale ty maličké mám strach že při péči někoho jiného prchnou, chameleonci jsou dost náchylní pro začátečníka, agamy žijí dlouho (budiž jim to přáno)...

Děkuji všem moc za rady a pokud tu někde takové vlákno již je, omlouvám se, ale nenašla jsem ho.

No u denich druhu jste si vybrala zrovna neco co je o trochu narocnejsi na peci a to o svetlo. U felzum Vas omezuje predevsim ta kratkovekost, protoze tim Vam odpadnou prakticky vsechny vetsi druhy. Z ostatnich dennich gekonu muzete zkusit Gonatodes, Lygodactylus a Sphaerodactylus, ale tam je zase omezujici ta velikost, protoze malo ktery z nich ma pres 10cm, ale tyto druhy uz nejsou pro zacatecniky.

Mimochodem existuji prakticky naprosti tissi nocni gekoni.