Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá nežere

Dobrý den,

v úterý to bude co mam malou agamu doma, od te doby mi nebasti. Zobla si trochu zeleneho, par mrtvejch cvrčku, od te doby nic,

merila jsem v terarku teplotu, vse ok, po vyhrevem rozmezi 40-45 stupnu, uvb taky, svitim cca 12 hodin denne, terarko, 80 x 50 x 50, zitra vlozim foto. Nesnazi se ani lovit, zkousela jsem davat z pinzety, take nechce. Je moznost ji nejak rozkrmit, udelat ji smes z cvrcku a dat ji to z strikacky ? Jinak neni apaticka, nikde se neschovává, okukuje, lita po terarku.

Volala jsem paní co od ni agamku mam, sama mi nedokazala poradit. Byli to jeji prvni maličký agamky. Jedine co jsem se dozvedela, ze maminka malých mela roupy, je možný, že by to mel i maličkej ? Koupila jsem mu i menší cvrčky a nic

Dekuji za rady

Lenka
Změna předmětu, původně: agama vousatá (MadMike)

vlozte to foto a cim presnejsi popis podminek, jak je agamka stara a velka atd. Pokud je aktivni, tak by mela i zrat. Cvrcky nedavat zbytecne male, co se ji vejde do tlamy to i sezere, prilis male ji jako potrava nemusi zajimat. Muzete zkusit nabidnout i jiny hmyz - male nymfy svabu treba. Nucene krmeni je nesmysl. Roupi byvaji u agam celkem bezni a obvykle se nijak neresi, pokus o lecbu muze napachat vic skod nez oni samotni = tim bych se netrapil.