Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousata - zimovani u mladete

Vite prosim nekdo,jak je to se zimovanim u mladat agamy vousate?Uz mesic mam doma ted uz 4-mesicni mlade a i kdyz ze zacatku pekne zrala,posledni tyden nic nezere a cely den jen polehava na vyhrevnem miste s privrenyma ocima.Vypada to,jako by se snazila zimovat,ale ja se nekde docetla,ze mladata do 1 roku by se nemela zimovat.Prosim poradte,co s tim.Diky Lenka

Ahoj,

mě se například Collarisové zahrabávají do písku. Teplo i světlo mám opravdu dostatečné (halogenidová výbojka, UVB SunLux, Tepelné body). Jak mám jednat dále? Mám odstranit písek a svítit co to stojí?

Děkuji moc :-)

no...to je tezke. Jako - fakt nechci krafat o Collarisech, nechovam - neznam, nemam zkusenosti, poradi nekdo jiny. U mladat vousatek plati ze pokud jim budu poradne svitit a topit 12 hodin denne (pripadne i malinko pridat) tak treba budou pres zimu trochu min aktivni, ale zrat budou. Treba obden, trochu nuceni ruzneho hmyzu atd. ale neprepnou natvrdo do zimovani. U vousatek je 4 mesice na zazimovani malo, a v tomhle veku jsou pri dobrychy podminkach celkem zrave, i kdyz jde o nejaky pozdni letni odchov.