Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr sklípkana bez vyčesávání chloupku? Av. Versicolor třeba?

Zdravím. Chtěl bych svého druhého sklípkana.
Teď mám Gram. Rosea a ta je fajn nevyčesává chloupky neútočí na mne při manipulaci a chtěl bych ještě jednoho s podobnýmy rysy - bez vyčesávání a né moc agrese.
Zaujal mne Av. Versicolor. Můžete doporučit? Nebo nějakého jiného barevného sklípkana?
Měl jsem ještě B. Smithi ale po několika svlecích začala vyčesávát jak blázen tak šla do světa...
Ještě uvažuji nad G. Rosea Red - nevím co mám jestli samce nebo samici ( stáří 3 roky) ale zkřížit RED a normální verzi počítám že jde.
Díky

zdravím
-obecně všechny Brachypelmy jsou vyčesávači akorát některá vyčasává víc a některá mín je to kud od kusu. Někteří vyčesávaj jen když otevřete dvířka od tera jiní až při manipulaci.
-mám taky gram.roseu a ty vyčesává dle nálady a stresu, ale obecně mezi vyčesávače se řadí, dospívá mezi 4-6 rokem záleží zda máte samce či samici a dalších podmínkách.
-Avinky mám i versicolor obecně Avinky docela zdechaj a jsou náchylné , tak neni vyjímkou že je do dospělosti neodchováte, proto nejsou u chovatelů moc oblíbené. Taky mi jich pár už zdechlo. Jinak aviny jsou také vyčesávači .
-křížit sklípkany to se nedělá mutanti nemají žádnou cenu a bastardy nikdo nechce