Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium pre phelsumy - zadna stena a vetranie ..

Zdravím, potreboval by som pár rád. Chcem si kúpiť phelsumu. Mám doma terárium 65x45x45. Chcel by som po celej šírke zadnej steny terária spraviť 3D stenu z bambusových tenkých palíc. Bola by to vhodná stena ? Ak áno, potreboval by som vedieť čím mám upevniť bambus o sklo. Dákym lepidlom ? A ohľadne vetrania, je to veľmi zle keď je len jedno vetranie a to na vrchu terária ? som v tomto laik, za každú radu by som bol vďačný :)

Ja osobne vsechny felzumy vcetne mladat chovam pod UVB, ale znam spoustu chovatelu co je ma bez UV. Chce to jistou praxi v tom jake vitaminy a jak casto jim je davat. Pekne popsany chov je od Petra Bogushe v teramagazinu.

Osobne jim davam 1:1:1 plastin, roboran H, smes pro nosnice.

Pokud mate terarko jen s jednim vetranim da se to dohnat vetrakem z pocitace umistenym na tom vetrani. Muzete ho zkusit spinat kazdych 15minut vzdy na 15 minut a uvidite jak to bude fungovat. Dulezite je to pri takovehle vetrani neprehanet s rosenim a radeji dat malou misku na vodu a treba nerosit vubec.

Ano pozadí z bambusů je OK. Přilepit silikonem. Jen je potřeba bambus lepit precizně bez mezer jinak Vám za něj bude zalézat krmný hmyz. Větrání pouze nahoře není nikdy ideální, záleží jak velkou plochu na horní straně zabírá. Popřípadě se to dá řešit i rámečkem z jemného pletiva vložené mezi přední šoupačky. Já bych měl Phelsumu M. Grandis vyzvednout příští týden a mám v plánu používat Roboran H : Plastin /1:1/ a jednu várku krmení v týdnu obalovat pouze v uhlčitanu vápenatém (Biomin H,Sépiovka)Podle toho co jsem nastudoval, spousta chovatelů odchovává Phelsumy bez UVB, ale je nutno podávat Combinal AD3. Ale je potřeba mít zkušenosti s dávkováním. Předávkování je rychlé, bez příznaků a fatální. Já nikdy bez UVB denní plazy nechoval a nejinak tumu bude i u Phelzumy. Prostě z D3jky mám respekt.