Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc Corralus hortulanus - zvracení nestrávené potravy.

Dobrý den. Mám problém se samicí Corallus hortulanus staré asi 4 roky, vlastním ji rok. Potravu (potkan, mastomyš) hravě uloví a spolkne. Bohužel během několika dní ji vyzvrátí jen částečně natrávenou. Toto se opakuje. Zkoušel jsem krmit menší potravou - mláďaty, ale výsledek je stejný.
Chovám v páru (samec je zdráv), teplota se pohybuje mezi 35-39st.C, substrát je cypřišová kůra, terárium je dobře větrané, pravda trochu sušší.
Konzultoval jsem veterináře, a bylo mi řečeno, že tyhle případy bývají fatální. Na vině prý je patologická bakteriální flora v trávicím traktu plaza, léčba antibiotiky je neúčinná. Chci se zeptat, jestli se s tím někdo také setkal a jaké má zkušenosti. Díky.

Já v současnosti v těchto případech používám Probican (v minulosti jsem používal i probiotika určená lidem: Lacium junior, Pangamin, a specialní pro plazy NutriBAC df - ty jsou ale zbytečně drahé). V podstatě se všema probiotiky co jsem kdy u hadů zkusil, mám jen dobré zkušenosti.