Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování

Dobrý den,
v červenci jsem dostala suchozemskou želvu (5 let) od majitele, který ji choval ve venkovním výběhu. Já ji mám v bytě, v létě občas chodila ven a občas po bytě... Už přes měsíc ji mám v místnosti kde je kolem 15°C a chtěla bych ji zazimovat. Ale cca před 14ti dny mi utekla z bedýnky a byla docela čilá, od té doby už se to nestalo a spí, občas se přetočí. Hlavičku a nohy má venku, občas má hlavičku napůl vystrčenou... Bojím se, když spí jen takhle slabě jako že odpočívá ne tvrdě, zda je zimování vhodné. Abych ji nějak neublížila nebo neměla pak nějaké zdravotní problémy. Nebude lepší když ji vrátím zpět do jejího teratia do tepla a bude bez zimního spánku? Byla zvyklá chodit zimovat ale to žila venku...
Předem děkuji za odpověď

Majitel mi říkal želva čtyřprstá...
Myslela jsem abych ji postupně připravovala na zimu... Ale sklep kde bude max. 6°C nemám, chtěla jsem ji dát do místnosti kde je maximum 10°C.
Popravdě se toho dost bojím a nejradši bych ji nezimovala. Když ji tedy vrátím zpět do tepla, do terária, nic se nestane?